Přejít k hlavnímu obsahu

Čarodějnický den v 1. třídách

V pátek 29. 4. 2022 se u nás ve škole první třídy změnily v čarodějnickou školu.  Na děti hned ráno po příchodu čekaly čarodějnice Agáta a Laudónie se svými pomocnicemi Elvírou a Aurélií. Během celého dopoledne se i děti proměnily v malé čaroděje a čarodějnice a společně se svými vrchními čarodějnicemi trénovaly čtení, psaní, počítání, luštily křížovku, doplňovaly chybějící znaky do kouzelnické knihy, zpívaly písničky, umíchaly si lektvary a daly si sladkou čarodějnou svačinku. Celé dopoledne bylo inspirováno pohádkou o Malé čarodějnici, která je provázela i zmíněnými úkoly. V závěru dopoledne děti společně soutěžily venku na školním hřišti v různých disciplínách s čarodějnou tematikou. Celé dopoledne se velmi vydařilo, děti se již nyní těší na příští rok a jsou zvědavé, zda za nimi čarodějnice Agáta a Laudónie opět přiletí. 

Mgr. P. Bílková, Mgr. I. Burkertová


[[[[gallery:625]]]]