Přejít k hlavnímu obsahu

Okresní kolo ve florbalu (4. – 5. třídy)

Po dlouhé sportovní odmlce se uskutečnil okresní florbalový turnaj pro 4. a 5. třídy, kterého se zúčastnili i naši žáci. Florbalová sedmička ve složení Šmíd, Žalský, Štampoch, Morávek, Antoš, Vávra a Plecháč soupeřila s dalšími šesti školami jičínského okresu. Florbalový turnaj se hrál systémem 3+1 na malých florbalových hřištích. Po příjezdu do sportovní haly v Hořicích nás čekal hned první zápas se Základní školou Sobotka. Naši žáci doslova vlétli na soupeře a porazili ho 5:0. V následujícím druhém zápase se odehrálo novopacké derby se Základní školou Komenského. V napínavém souboji nakonec naši žáci zvítězili poměrem 4:3. Třetí zápas se uskutečnil proti soupeři z Lázní Bělohrad, kde jsme také zvítězili 6:4. Po třetím zápase bylo znát, že všichni začínají pomýšlet na vítězství v turnaji. Další zápas proti ZŠ Poděbradova Jičín byl v naprosté režii našich žáků a zvítězili jsme 6:1. V posledních dvou zápasech turnaje čekali florbalisty nejtěžší soupeři: ZŠ Na Daliborce, Hořice a ZŠ Cerekvice nad Bystřicí. S hořickou školou se muselo dotahovat manko 2:0, ale kluci svým výkonem v závěru alespoň srovnali na 2:2. Poslední zápas s Cerekvicí byl vlastně zápasem o vítězství v turnaji. Bohužel po dlouho nerozhodném stavu 1:1 se podařilo Cerekvici překlopit zápas na svoji stranu a zvítězila 3:1. Při rozhodování o umístění jsme měli stejný bodový zisk jako ZŠ Na Daliborce a muselo se počítat skóre obou týmů. V tomto případě jsme byli týmem s lepším skóre a umístili jsme se na úžasném 2. místě v turnaji. 

Moc děkuji klukům za nasazení a gratuluji ke krásnému umístění. 

Mgr. Josef Soviar