Přejít k hlavnímu obsahu

Zápis do 1. tříd

Páteční odpoledne 8. dubna patřilo na ZŠ Husitská našim budoucím prvňáčkům. V hojném počtu a v doprovodu svých nejbližších přišli k zápisu do 1. tříd. Vstupním portálem vešli do „minecraftového království“, které pro ně připravili žáci naší školy. Ve vyzdobených třídách na děti čekaly usměvavé paní učitelky. Po společném přivítání se děti pustily do plnění prvních úkolů, které by měl již každý správně připravený předškolák zvládnout. Děti se opravdu velmi snažily a v rámci svých schopností a dovedností vše zvládly. Za odměnu obdržely pamětní list a několik drobných dárečků. Po chutné svačince se děti se svými rodiči přesunuly do tělocvičny, kde si pro děti připravil pan ředitel spolu s žáky 9. tříd první hodinu tělocviku. Po společné rozcvičce s míči se děti na různých stanovištích doslova vyřádily. 

V průběhu zápisu paní učitelky současných 1. tříd poskytly rodičům informace a cenné rady důležité pro bezproblémový nástup jejich dětí do 1. třídy. Rodiče také měli možnost nahlédnout do tříd a odborných učeben. 

Celé odpoledne si děti opravdu moc hezky užily. Na budoucí prvňáčky se budeme všichni po letních prázdninách moc těšit. 

Mgr. Ilona Burkertová a Mgr. Petra Bílková