Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka – 3. třídy

Ve čtvrtek 31. května se žáci třetích tříd zapojili do celoškolní akce Den Novopacka. Využili jsme nabízené možnosti a navštívili jsme dřevěný kostelík, který je majetkem p. Kretschmera v soukromém areálu v Nové Pace na Husově kopci. Tento dřevěný řeckokatolický kostel byl dopraven do Nové Paky po železnici z Podkarpatské Rusi v roce 1930. Potom jsme pokračovali úbočím kopce až na louky směrem k Vrchovině. Do Nové Paky jsme se vrátili cestou, která končila u firmy K2 na okraji Vrchoviny a konci Nové Paky. Dalším cílem naší novopacké procházky byl Drážný mlýn, který stojí blízko Rokytky. Sloužil svému účelu do 40. let 20. století. Nyní je veřejnosti nepřístupný. Potom jsme pokračovali na  autobusové nádraží, které bylo opraveno, obnoveno a zpřístupněno na jaře 2021. Na autobusovém nádraží v Nové Pace byly některé děti poprvé. Seznámili jsme se světelnou informační tabulí, na které si děti zkoušely vyhledat spoje (jejich trasu, čas příjezdu/odjezdu a nástupiště). Prohlédli jsme si vodní prvek se sochami živočichů z pravěku. Během putování po Nové Pace plnili žáci úkoly na pracovním listu s údaji o kostelíku. Podle trasy vytvořili svou mapku, plánek. Bylo hezké počasí a den strávený v našem městě na neobvyklých místech se nám líbil. 

Zapsala Mgr. I. Pourová a Mgr. J. Dolenská