Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka – 5. třídy

V úterý 31. 5., na Den Novopacka, se páté třídy vydaly na procházku za sochami v Nové Pace. Při našem putování měly děti v ruce slepou mapu novopackých soch od novopacké výtvarnice a pedagožky PaedDr. Kateřiny Krausové. Cesta nás vedla od naší školy ke kapličce, na hřbitov, dále přes dětský park do Jírových sadů, odtud ke gymnáziu a kolem Suchardova domu jsme se vydali ke klášteru. Od kláštera jsme podle mapky sešli přes autobusové nádraží na náměstí a svoji cestu jsme ukončili před základní školou u sochy J. A. Komenského. Při našem poznávání jsme se seznámili s díly novopackých sochařů – Antonín, Vojtěch a Stanislav Sucharda, Bohumil Kafka, Ladislav Zívr, dozvěděli jsme se tím i nové informace o Nové Pace. Děti se orientovaly v mapě, zaznamenávaly si sochy podle fotek do mapky, pomocí rudky kreslily vybrané části objevených sochařských děl. 

Mgr. Petra Tauchmanová