Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka – 7. třídy

Dne 31. 5. 2022 proběhl na naší škole Den Novopacka. Sedmé třídy zpracovávaly téma náboženství. K našemu putování po Nové Pace a hledání soch nám pomohla krásně znázorněná mapa se všemi významnými sochami v Nové Pace. Od školy jsme se vydali k Podkarpatskému kostelíku, kde jsme se o něm dozvěděli spoustu zajímavých informací. Poté jsme pokračovali do chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Myslím si, že ten se líbil všem nejvíce. Klášter je krásně zdobený zlatou výzdobou a celkově působí velmi kouzelně. Opět jsme se dozvěděli spoustu informací a legend. Odtud jsme šli do města, kde jsme si udělali menší pauzu. Z města jsme se vydali na jednu z našich posledních zastávek do Husova sboru. Tam jsme si vyslechli velmi zajímavou přednášku o vzniku a o historii Husova sboru. Pozoruhodné byly také varhany, které se používají na oživení atmosféry v sále. Na varhany jsme si měli možnost i zahrát. Po Husově sboru nás čekala poslední zastávka, kterou byl hřbitov. Tam jsme zavítali nejen proto, že toto místo souvisí s vírou a náboženstvím, ale také proto, že se zde nacházela poslední socha, kterou jsme měli najít. Po prohlídce hřbitova jsme se vrátili zpátky ke škole.

Myslím si, že Den Novopacka byl moc povedený a že jsme se dozvěděli spoustu nových informací. 

Martina Linhartová (7. A)