Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka – 8. třídy

Tématu „Napříč generacemi“ se věnovali osmáci v rámci projektového dne. Moc děkujeme za skvělou a bezproblémovou spolupráci s 1. MŠ Husitská a Domovem seniorů. V sousední školce jsme navštívili všechna oddělení. Osmáci rozdělení do skupin si pro děti připravili celou řadu aktivit a moc je to bavilo. Dalším cílem byl Domov seniorů. Někteří zde byli úplně poprvé. Po prohlídce a poutavém vyprávění sociální pracovnice paní Zívrové žáci využili možnosti popovídat si s několika seniory, což pro mnohé byla velmi zajímavá zkušenost. Návštěvou místního hřbitova jsme tento výjimečný den zakončili a připomněli si známé i méně známé rodáky a osobnosti spjaté s Novou Pakou. 

Tento den je zábavný i poučný. Dětství a stáří jsou věkově vzdálené, ale přesto mají hodně společného. Celý projekt zakončíme skupinovou prezentací při výuce občanské výchovy. 

Mgr. Daneta Svobodová 

Z reakcí osmáků: 

„Bavil mě čas strávený s dětmi z MŠ. V Domově seniorů se mi líbilo, je hezky zařízený a senioři tu mají vše potřebné, pěkně se o ně starají. Někteří z nich neměli jednoduchý život a jsem ráda, že jsem mohla jejich vyprávění naslouchat.“ – A.Pitrová 8.A

„Den Novopacka se mi líbil, jsem rád, že jsem se mohl vrátit do MŠ a zavzpomínat na svoje dětství. Nejvíce mě bavily rozhovory a vyprávění seniorů o jejich životě, o tom co si myslí a jak prožívají současnou dobu.“ – D.Černý 8.A