Přejít k hlavnímu obsahu

Matematická dílna pro rodiče předškoláků

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 se dveře naší školy otevřely rodičům budoucích prvňáčků, kteří se mohli zúčastnit dílničky zaměřené na seznámení s výukou matematiky podle prof. Hejného, která se u nás ve škole vyučuje již sedmým rokem. Po společném úvodu, kdy jsme rodičům představily principy a také dobré zkušenosti s výukou této matematiky, se rodiče postupně seznámili se třemi prostředími, která se v matematice vyskytují a děti je postupně během 1. třídy objevují. Rodiče si tak mohli vyzkoušet řešit úlohy na krokování, součtové trojúhelníky nebo také krychlové stavby, což jsou úlohy podporující prostorovou představivost. Byl to velmi rychlý náhled do světa matematiky prof. Hejného, která je pro děti velmi zajímavá a podporuje jejich logické uvažování. V závěru rodiče zhodnotili dílničku jako přínosnou a obdivovali, co se děti během 1. třídy v matematice naučí. Děkujeme jim za účast a věříme, že se opět při nějaké podobné příležitosti sejdeme. 

Mgr. P. Bílková, Mgr. I. Burkertová