Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj – Mostek 8.AB

Dne 12. 5. 2022 jsme vyrazili na exkurzi směr Mostek. Navštívili jsme: Štikovskou rokli, Sýkornici (vodopády), Pecku a Mostek. Ve Štikovské rokli jsme seděli na VIP tribuně a koukali na Zvičinu. Potom jsme šli do Sýkornice na vodopády, kde jsme se skoro všichni smáčeli, protože jsme běhali pod vodopádem. Došli jsme na Pecku, kde jsme se rozprchli po náměstí a koupili si dobrůtky a dělali jsme mňam, mňam. Přišli jsme na Mostek a tam byl náš cíl. Pak následovala  cesta zpátky do Nové Paky. Potkali jsme mnoho zvířat např. užovku, slepýše, různé druhy ptáků, které jsme poslouchali a poznávali, dále brouky a různý dobytek, krávy, koně a kozy. V lese jsme pozorovali mravence a jejich mraveniště. Cesta utekla docela rychle, počasí nám přálo a byla zábava. Sice polovina lidí z toho byla poškrábaná, ale myslíme si, že si to všichni užili. 

David Lopata, 8. B