Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj Staropacké hory 7. AB

V úterý 24. 5. jsme vyrazili do Staropackých hor. Začali jsme u školy a od školy jsme šli do vesnice Podlevín. Tam jsme si dali svačinu a odpočinuli si před velkým kopcem a vyrazili už do samotných hor. Kopec byl velký, ale myslím, že jsme ho statečně překonali. Když jsme na kopec vylezli, ocitli jsme se v lese, kde začalo naše první zkoumání lesních živočichů. Našli jsme spoustu zajímavých pavouků a brouků. Poté jsme přešli Staropacké hory a zamířili do lomu Hvězda. Cestou jsme potkali nejen brouky a pavouky, ale také třeba prasátka. V lomu Hvězda začal velký lov kamenů. Všichni začali hledat vzácné kameny. Někteří také našli a odnesli si hezkou památku na lom Hvězda. Pak už jsme se vraceli zpáteční cestou zpátky ke škole. Cestou nás zastihl velmi nepříjemný déšť, ale my jsme nasadili pláštěnky a šli dál. 

Myslím si, že výlet byl moc povedený a zajímavý. Dozvěděli jsme se něco nového. Už se těším na další terénní exkurzi. 

M. Linhartová, 7.A