Přejít k hlavnímu obsahu

Recitační soutěž – 3.třídy

Během měsíce dubna se žáci třetích tříd připravovali na recitační soutěž. Při dubnové návštěvě městské knihovny paní knihovnice připravila pro děti program s poezií. Vyzkoušely si rýmování i dokončování veršů. Zvládli se naučit také básničku. Tím nás motivovala k výběru sbírek básní a k výběru básniček. Děti se je začaly učit zpaměti. Po pamětném osvojení jsme začali pracovat na přednesu. Nejdříve jsme si vše důkladně vyzkoušeli. Generálkou byla třídní kola. Recitační soutěže pro 3. třídy se zúčastnilo 16 dětí. Úspěšně recitovaly zpaměti a také své básně přednášely. Všichni si odnesli diplomy za účast. Tři vítězná místa obsadili: 1. místo Adam Chudoba, báseň Moje nohy, autor Pavel Šrut, Oliver Sucharda, 2. místo Sára Polmanová a 3. místo Natalie Bubeshchuk, báseň House a housenka, autor Miloš Kratochvíl. 

Mgr. J. Dolenská