Přejít k hlavnímu obsahu

Dopravní výchova 1. tříd

V pátek 24. června se žáci 1. tříd zúčastnili dopravní výchovy na dopravním hřišti v Nové Pace. Pod vedením Jakuba Řeháčka jsme si nejprve dopravní hřiště prošli, připomněli jsme si základní pravidla silničního provozu a znalost dopravních značek. Děti se rozdělily do tří skupin. Postupně si vyzkoušely jízdu na kole nebo v šlapací motokáře. S paní V. Matoulkovou si prošly dopravní značky a dopravní situace, se kterými se děti běžně setkávají. Nechyběla ani návštěva policistů, kteří dětem vyprávěli o své práci. Děti si mohly vyzkoušet neprůstřelnou vestu a pouta, také jim předvedli vybavení policejního auta, do kterého se mohly i posadit. Během dopoledne si také děti mohly opéct špekáčky.

Děkujeme panu Řeháčkovi a paní Matoulkové za pěkně strávené dopoledne.  

Mgr. I. Burkertová, Mgr. P. Bílková