Přejít k hlavnímu obsahu

Ekokurz Jizerské hory 8. B

První letošní ekologický kurz v Jizerských horách odstartoval pro žáky 8. B ve středu 1. června. Během třídenního pobytu na Mariánskohorských boudách nedaleko Josefova Dolu jsme postupně přivykali netradičnímu prostředí chalupy sdružení přátel přírody Čmelák, kde není k dispozici elektřina ani koupelna a společnost nám dělají všudypřítomné hluboké smrkové lesy. Museli jsme se naučit se o sebe postarat a přizpůsobit se na pár dní životu bez komfortu, na který jsme zvyklí. Kurz je fyzicky docela náročný a jeho absolvování je podmíněno i mentální odolností účastníků. Osmáci všechny aktivity a úkoly zvládli velice dobře. 

Nachodili jsme pěšky mnoho kilometrů jizerskohorskou přírodou, snížili jsme svoji spotřebu energie na minimální úroveň a nechali jsme čas plynout tak nějak volněji. Odměnou nám byla speciální atmosféra Jizerských hor a samozřejmě také mnoho zážitků. 

Mgr. L. Rambousek