Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 2. tříd – Bozkovské jeskyně, Hlavatice, Valdštejn, Hrubá Skála

Ve čtvrtek 16. června se na svůj školní výlet vypravili žáci druhých tříd. Cílem našeho výletu byly Bozkovské jeskyně, rozhledna Hlavatice, hrad Valdštejn a zámek Hrubá Skála. První zastávkou byla prohlídka dolomitových jeskyní. Děti se od milé průvodkyně dozvěděly mnoho zajímavostí a obdivovaly prostory jeskyní, krápníky různých tvarů i průzračně modré podzemní jezírko. Po prohlídce jeskyní, svačině a nezbytném nákupu suvenýrů nás autobus dovezl pod rozhlednu Hlavatici, na kterou jsme poté vystoupali a obdivovali nádherný výhled do celého kraje. 

Z Hlavatice nás už potom čekala pěší túra na Valdštejn a následně turistickou cestou až na Hrubou Skálu. Cestou jsme obdivovali krásnou přírodu Českého ráje, skalní útvary a vyhlídky. I přes pár drobných kapek deště hned na začátku výletu se během dopoledne počasí umoudřilo a sluníčko nás potom již doprovázelo celou pěší túru. 

Výlet jsme si opravdu užili a už se moc těšíme na nějaký další! 

Mgr. D. Pilná, Mgr. H. Poláková