Přejít k hlavnímu obsahu

Společné odpoledne s budoucími prvňáky

Čtvrteční odpoledne 9. června patřilo v naší škole budoucím prvňáčkům. Pro předškoláky, kterých se sešlo 33, byl připraven hodinový program, během kterého se seznámili s učitelkami a s budoucími spolužáky. Kvůli počasí se nakonec společný čas trávil v prostorách školní družiny a tělocvičny. 

Na začátku jsme se přivítali, zazpívali si společně písničky. Pak se děti rozdělily do dvou skupinek, ve kterých jsme se navzájem všichni představili a plnili pomocí kostky pohybové a hudební úkoly. Jako budoucí prvňáčci děti společně plnily pracovní listy a než se přemístily na pohybovou chvilku a sbírání razítek do tělocvičny, splnily ještě jeden důležitý úkol – vybarvit a podepsat svoji postavičku a připíchnout na nástěnku. Ta bude na děti čekat při vstupu do první třídy. 

Na závěr odpoledne byly všechny děti moc pochváleny za snahu a splnění všech úkolů. Za odměnu dostaly placku Budu prvňák, malé bludiště a něco sladkého na zub.  

Odpoledne se nám vydařilo. Na budoucí prvňáčky se budeme moc těšit 1. září. 

Mgr. Petra Tauchmanová