Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze – Krkonoše 4. třídy

Dne 16. září žáci čtvrtých tříd vyjeli do Krkonoš na exkurzi. Měli jsme naplánovanou trasu ze Zlatého návrší k prameni Labe. Vystoupili jsme z autobusu do mlhavého počasí a kolem mohyly Vrbaty a Hanče jsme se vydali na cestu. Během cesty jsme se rozhlíželi po okolí. Žáci poznávali Černou horu, Sněžku i další dominanty. Pozorovali jsme také okolní přírodu – kleče, koniklece, keře borůvek, vřesy… Cesta nám rychle uběhla. U pramene Labe jsme měli krátkou zastávku. Prohlédli jsme si mozaiku znázorňující řeku Labe od pramene k ústí s přítoky a erby měst, kterými řeka protéká na našem i německém území. Dalším cílem byla Labská bouda a zastávka na svačinu. Mile nás překvapila obsluha, která žákům nabídla zdarma teplý čaj a jablka. Z Labské boudy jsme se přesunuli podél toku Labe až do Špindlerova Mlýna. Cestou jsme zažili velmi pestré počasí: mlha, déšť, sluníčko. Exkurze se žákům líbila, po cestě sdělovali své dojmy. Někteří šli cestu opakovaně a dobře si pamatovali, kudy šli s rodiči. Někteří žáci byli na takovém výletě v horách poprvé. Celkově hodnotíme exkurzi pozitivně a budeme moci ve vyučování vlastivědy a přírodovědy navázat na exkurzi a připomenout si naše zážitky a pozorování z Krkonoš.

Mgr. Jitka Dolenská, Mgr. Ivana Pourová