Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze 8. tříd – Josefov, Chlum

Letošní dějepisné exkurze započaly 8. třídy návštěvou pevnosti Josefov a muzea války 1866 na Chlumu. Naši osmáci absolvovali program s názvem Ideální pevnostní město, kde se seznámili se stavbou pevnosti a životem tehdejších vojáků v pevnosti. Žáci doslova všemi smysly plnili různé úkoly, které se zaměřovaly na pevnostní vybavení, potraviny, zvuky či činnosti. Druhá zastávka byla na nedalekém vrchu Chlum. Zde nás osobně vedoucí muzea provedl několika místy bojiště a i samotným muzejním komplexem.

Mgr. Josef Soviar

„Prohlídka muzea byla velmi zajímavá. Jelikož jsme měli hodně času navíc, prošli jsme zbytek okolí. Vrátili jsme se do autobusu a jeli jsme domů. Nejvíce se nám líbilo pevnostní podzemí. Těšíme se na další exkurzi.“ (Žákyně 8. A)