Přejít k hlavnímu obsahu

Slam Poetry

Novopacká knihovna ve spolupráci s MAPem (Místním akčním plánem pro Novopacko) uspořádala v naší škole zajímavou a netradiční literární show – Slam Poetry. V dnešní době zaujmout puberťáka literaturou a poezií je úkol nadlidský, ale „slamerům“ se to povedlo. Představili se nám postupně tři kreativní „slameři“ se svým performativním žánrem autorské poezie. Celým pořadem nás provázel Anatol Svahilec (mistr ČR ve slam poetry). Celým sálem prostupovala velmi přátelská a spontánní atmosféra, žáci se zapojovali jako porotci i jako tvůrci improvizovaného příběhu. Žáci byli nadšení a odměňovali umělce velkým potleskem. Poezie opravdu není nuda.

Děkujeme MAP za organizaci a spolupráci.

Mgr. Daneta Svobodová

Žákyně 9. B Sarah Šolcová o show napsala:

„Pořad se mi moc líbil, protože humor i témata mi byly blízké. Zaujalo mě, že to bylo moderní, vtipné, svižné a úplně jiné než klasická poezie, kterou je někdy těžké pochopit. Každý slamer měl jiné téma, někdy i celkem vážné, nechyběla ani satira. Jsem moc ráda, že u nás ve škole vystoupili.“