Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězdárna Jičín 4. třídy

V listopadu se žáci a žákyně 4. tříd zúčastnili exkurze ve Hvězdárně v Jičíně. Program byl naplánovaný podle učiva v přírodovědě – Vesmír a naše planety. Během lekce si děti zopakovaly učivo o vesmírných tělesech, o sluneční soustavě, o našich planetách a gravitaci. Dozvěděly se další zajímavé informace o Slunci, naší hvězdě, o planetách a také o vesmírném výzkumu. Lektor připravil interaktivní činnosti. Děti pracovaly v týmech, vyzkoušely si náročnost navigace, spolupráce a dodržování pravidel při vesmírných letech posádky. Žáci, kteří byli úspěšní v testu, navigovali „vesmírné vozítko“. Program se dětem moc líbil. Těšíme se na další návštěvu. Do Jičína jsme se vypravili linkovým autobusem. Všichni zvládli cestování bez problémů a za chování si zaslouží pochvalu.

Mgr. I. Pourová, Mgr. J. Dolenská