Přejít k hlavnímu obsahu

Klíčování – 2. třídy

V úterý 17. 1. a ve čtvrtek 19. 1. 2023 navštívili druháčci ze ZŠ Husitská novopackou knihovnu, aby si jako tradičně vyměnili knížky. Tentokrát tam na ně ale ještě čekalo překvapení.

V knihovně je přivítala Míša a její teta Běta, která velmi ráda plete. A plete opravdu všechno – ponožky, čepice, šály, ale plete dokonce i pohádky. Míša s tetou dostaly balík od sestry tety Běty, Severíny Sněžné, ve kterém se nacházelo několik zajímavých předmětů a hádanek. Děti byly do příběhu aktivně vtaženy, musely splnit několik úkolů, aby si na závěr vysloužily od paní královny klíč od království knížek. Všechny děti si jej hrdě odnesly domů a bude jim připomínat, že mají být pilnými čtenáři, každý den si sednout k pěkné knížce a alespoň kousek si z ní přečíst.

Věříme, že si děti tento zvyk osvojí a čtení se stane jejich každodenní oblíbenou činností.

Mgr. P. Bílková, Mgr. I. Burkertová

2. A

2. B