Přejít k hlavnímu obsahu

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Vítězové školního kola zeměpisné olympiády postoupili do okresního kola, které se uskutečnilo 22. února 2023 v Jičíně na ZŠ Poděbradova. Naši školu reprezentovali Vojtěch Tenzing Ciler z 6. A, Tobiáš Palme ze 7. B a Adam Militký z 8. A. Soutěžní úkoly v jednotlivých kategoriích prověřily znalosti a dovednosti žáků při práci s atlasem, v písemném testu geografických znalostí a v praktické části. Zadání se týkalo obecné fyzické geografie, kartografie, obecné sociální geografie, Evropy a Česka.

Tobiáš Palme zvítězil ve své kategorii s velkým bodovým náskokem a postupuje do krajského kola. Velká gratulace. Vojta a Adam se umístili v polovině „startovního pole“.

Všem žákům děkuji za účast a Tobiášovi přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Mgr. S. Chocholáčová