Přejít k hlavnímu obsahu

Čarodějnický den v 2. třídách

V pátek 28. 4. byli druháčci plni očekávání, zdalipak k nim zase po roce přiletí čarodějnice Agáta a Laudónie se svými pomocnicemi Elvírou a Aurélií. Na tento den se opět proměnili v malé čaroděje a čarodějky, ale ráno na ně čekala ve třídách zpráva, že se všechny čarodějky bohužel opozdí. Poslaly jim však drobné úkoly, aby jim čekání na ně lépe utíkalo. Děti během prvních dvou vyučovacích hodin luštily podle textu jméno čarodějnice, četly si o různých lektvarech a také se snažily rozluštit název lektvaru, který čarodějka Gréta ještě neuměla uvařit, řadily slova podle abecedy, počítaly obrázkovou násobilku, také si zazpívaly a společně se svými p. učitelkami vyhlížely dlouho očekávané čarodějnice. Po svačině se konečně dočkaly a za splnění čarodějných úkolů od nich dostaly medaile. Poté se společně s Agátou, Laudónií, Elvírou a Aurélií vydaly do tělocvičny na čarodějnický rej, kde je čekalo 10 stanovišť, které pro žáky 1. – 3. tříd připravili žáci z žákovského parlamentu. Na závěr byly nejlepší masky čarodějů a čarodějnic vyhodnoceny a odměněny. Celé dopoledne se vydařilo a už se opět těšíme na příští rok.

Mgr. P. Bílková, Mgr. I. Burkertová