Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka – 5. třídy

Žáci 5. tříd na Den Novopacka navštívili Suchardův dům, kde se zúčastnili výstavy od Lucie Seifertové věnované Dějinám českého národa. Měli možnost vidět největší leporelo o české historii v nadživotní velikosti, zopakovat si již získané znalosti a získat představu, jak lze i výtvarně znázornit důležité události našich dějin. Žáci v dalších hodinách využijí ještě pracovní list a kvíz, který prověří jejich znalosti.

Po povídání si o Suchardově domě – historii, významných osobnostech Suchardova rodu apod. se vydali směrem k jezírkům. Během cesty si vypracovali pracovní list, všímali si přírody, uvědomili si význam vodních ploch v našem okolí, zopakovali si rostliny a někteří i zachraňovali chrobáky lesní. Den se nám velmi vydařil a těšíme se na další společné zážitky.

Mgr. L. Cilerová, Naděžda Brendlová, DiS.