Přejít k hlavnímu obsahu

Dopravní výchova 4. třídy

V pátek 26. května se žáci čtvrtých tříd zúčastnili dopravního kurzu. Skládal se ze tří částí – testové otázky, pravidla pro chodce, pravidla pro cyklisty. „Chodci a cyklisti“ si vše vyzkoušeli na dopravním hřišti za komentáře lektora. Skupiny se střídaly. Potom měly děti přestávku. Po přestávce všechny tři části absolvovaly znovu, ale již s bodovým hodnocením. Na dodržování pravidel na dopravním hřišti dohlíželi také policisté. Policisté všem zkontrolovali jízdní kola. Každý dostal lísteček, kde bylo vyznačeno, zda mají kolo v pořádku. Většina dětí získala „řidičský průkaz“ na jízdní kolo. Kdo průkaz nezískal, měl více trestných bodů z písemného testu nebo z dodržování pravidel na dopravním hřišti. Body se sčítaly. Dopoledne nám rychle uběhlo a děti si zopakovaly důležité dopravní předpisy. Při jízdě na kole byly upozorňovány hlavně na přednost zprava, objíždění překážky (např. zaparkované auto) a složitější odbočování vlevo. Přejeme dětem radost z bezpečné jízdy na kole.

Tř. učitelky