Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze Praha 4. třídy

Ve středu 17. května vyjeli žáci čtvrtých tříd na exkurzi do Prahy. Čekalo je seznámení s hlavním městem, cestování městskou hromadnou dopravou a turistické cíle. Na návštěvu Prahy se také připravovali se svými referáty, ve kterých se objevila témata z vlastivědy, z učiva o České republice i o dějinách ČR. Do minulosti jsme se zaměřili hlavně na středověk a vládu Karla IV. Naše cestování Prahou začalo jízdou metrem z Černého mostu na Václavské náměstí (stanice Můstek). Prohlédli jsme si nejdelší náměstí v Praze a jeho dominanty – Národní muzeum, sochu sv. Václava. Pokračovali jsme kolem Stavovského divadla a Karlovy univerzity na Staroměstské náměstí. Všichni se těšili na Staroměstský orloj. Viděli jsme také mariánský sloup, pražský poledník a sousoší Jana Husa. Další jízda byla turistickým vláčkem, který s námi projel historické centrum. O Karlově mostě jsme se toho hodně dozvěděli v Muzeu Karlova mostu a zde k prohlídce byla i vstupenka na jízdu lodí po Vltavě. Potom jsme se vydali po Karlově mostě na Malostranské náměstí a tramvají jsme jeli na Pražský hrad. Zde nás čekala prohlídka s průvodcem (areál Pražského hradu, katedrála sv. Víta a starý královský palác). Z hradu jsme se vrátili přes Nerudovu ulici na Malou Stranu a metrem dojeli zpátky na Černý Most. Exkurze byla zakončena projektem pro žáky 3. tříd. Čtvrťáci představili zpaměti své referáty a sdělili dojmy z exkurze.

Zapsaly tř. učitelky