Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj – Mostek 8. AB

Tentokrát jsme se z Nové Paky vydali pěšky směrem na východ. Prošli jsme přírodní park Sýkornici a navštívili přírodní památku Novopacký vodopád. Prohlédli jsme si vzrostlé bučiny s typickou jarní barvou nového listí. Poslouchali jsme ptačí zpěv, určovali přírodniny, především rostliny, jako jsou vlaštovičník, česnáček, zemědým nebo pryšec. Cestou jsme narazili i na několik památníků, u kterých jsme si připomněli jejich význam a události, ke kterým se vážou. Také jsme si trochu procvičili němčinu. Jako jedinečné se jeví množství mravenišť mravence lesního, který v lesích u Mostku tvoří početné kolonie a kterého jsme pozorovali při práci. Žáci zvládli náročnou trasu bez problémů, což je dobrá zpráva před blížícím se ekokurzem v Jizerských horách, kde nás čeká několik dalších túr.

L. Rambousek