Přejít k hlavnímu obsahu

Štafetový pohár – krajské kolo

Za krásného slunečného počasí jsme se 4. 5. 2023 vypravili autobusem na krajské kolo Štafetového poháru do Nového Města nad Metují. Nejprve žáci běželi smíšené štafety 8 x 100 metrů, které byly opět rozděleny do dvou kategorií, mladších (2. – 3. třída) a starších žáků (4. – 5. třída). Následně dvě dívky a dva kluci z mladší kategorie spolu s dvěma dívkami a dvěma chlapci ze starší kategorie běželi štafety 8 x 200 metrů. Výsledné časy z obou kratších štafet a lepší čas z delší štafety se sečetly. Součet všech tří štafet rozhodoval o celkovém pořadí. Po vyrovnaném, napínavém a nepřetržitém boji do poslední chvíle jsme s časem 09:07,40 obsadili v celkovém pořadí bramborovou pozici, krásné čtvrté místo, když od třetího nás dělily pouhé dvě desetiny vteřiny. Starší dívky a chlapci si z kratší smíšené štafety odvezli zlaté medaile a absolutní vítězství s časem 02:04,70. Krajského kola se zúčastnilo jedenáct nejúspěšnějších škol z jednotlivých okresů Královehradeckého kraje.

Všem dětem bychom chtěli poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy, za příkladnou vzájemnou podporu během všech závodů a především za super kamarádskou atmosféru.

Bc. Michaela Haklová