Přejít k hlavnímu obsahu

Krajské kolo přehazovaná

Dvě družstva, jeden tým

Po úspěchu na okresním kole v přehazované, kde si dvě družstva ze ZŠ Husitská zajistila postup do kola krajského, jsme se společně jako jeden tým vydali do Lupenice, abychom poměřili svoje síly s nejlepšími týmy Královéhradeckého kraje.

Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin, kde se utkaly systémem každý s každým. Poctivá příprava našich žáků, kdy chodili před vyučováním trénovat, se na výsledcích jednotlivých zápasů projevila. Díky nasazení, vůli, vytrvalosti a hlavně skvělé hře dokázali naši žáci vyhrát všechny své zápasy. A to i ten, ve kterém se v začátku zápasu nedařilo a vypadal ztraceně. Ale děti zabojovaly a výsledek utkání dokázaly otočit ve svůj prospěch. Obě družstva si proto zaslouženě vybojovala postup do finále, ve kterém mohlo zvítězit pouze jedno družstvo. Po parádním a napínavém vzájemném utkání si naše družstva z krajského kola tedy odvezla zlaté a stříbrné medaile za první a druhé místo. Celkovým vítězem se však stali všichni naši žáci, protože jsme celou dobu fungovali jako jeden tým. Na úspěchu se společně podíleli tito sportovci: V. Antoš, M. Blažková, V. N. Ciler, E. Coganová, K. Dědková, A. Formánková, D. Hradecký, D. Kukwisz, G. Kukwisz, J. Krsek, S. Líbalová, S. Mikešová, M. Morávek, V. Nezbeda, S. Polmanová, K. Rupová, J. Samlerová, L. Štampoch, K. Švarcová, Š. Trnka, P. Vágenknechtová, O. Veselý, J. Žalský, M. Žlab.

Těšíme se, až opět na sportovištích zazní: „Husi a Husi a Husitská!“

Mgr. Jiří Zemánek, Bc. Michaela Haklová