Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 1. tříd – ZOO Liberec

Ve čtvrtek 22. června vyrazili prvňáčci na svůj první školní výlet. Cílem naší cesty byla zoologická zahrada v Liberci. Děti se na výlet moc těšily. Po příjezdu do ZOO jsme se nejdříve posilnili svačinkou a pak jsme se rozdělili do dvou skupin. Každou skupinu doprovázel během prohlídky pan průvodce (paní průvodkyně), kteří nás velmi trpělivě provedli celou zoologickou zahradou. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o zvířátkách, o jejich chování, způsobu života a jejich mláďatech. Prohlédli jsme si celý areál: slony, velbloudy, zebry, sovy, opice a mnoho dalších zvířat. Zastavili jsme se také samozřejmě u bílého tygra. Po prohlídce celé zahrady jsme se ještě občerstvili, nakoupili na památku suvenýry.

Výlet jsme si velmi užili, sluníčko svítilo po celou dobu. Zoologická zahrada v Liberci byla odměnou pro děti za snahu a píli a zároveň hezkým zakončením prvního školního roku.

Mgr. Petra Tauchmanová