Přejít k hlavnímu obsahu

Vodácký kurz 2023

Předposlední červnový týden se vydaly společně obě naše devítky v počtu 32 žáků za svým vltavským dobrodružstvím. Měly před sebou totiž všemi velmi očekávaný vodácký kurz.

Začátek cesty byl naplánován na pondělí po páté hodině ranní, kdy na všechny účastníky již čekal pedagogický dohled ve složení Mgr. Eva Mládková, Mgr. Jiří Zemánek a velitel výpravy Mgr. Zdeněk Burkert. Všichni přihlášení na sraz dorazili, a tak jsme natěšení odjeli směr Vyšší Brod. Ve chvíli, kdy jsme opouštěli novopacké nádraží, jsme neměli ani tušení, jaké strasti nám přinese jen samotná cesta tam. Ale to je na samostatnou knihu. Cesta trvala 9 hodin, jeli jsme šesti vlaky a jedním autobusem. Hned, jak jsme dorazili do Vyššího Brodu, jsme dlouho neotáleli a začali se převlékat a vybírat si vybavení do lodi. Po krátkém zaškolení na souši i na vodě jsme se vydali na cestu a ještě v pondělí jsme ujeli necelých 12 kilometrů do kempu Rožmberk nad Vltavou. Ráno jsme se rozkoukali, a protože jsme měli dost času, šli jsme se podívat na hrad Rožmberk nad Vltavou a kolem 13. hodiny jsme znovu vypluli. Po krátké trase jsme dorazili do nádherného kempu Branná. V něm jsme našli naprosto všechno, co jsme si jen v kempu mohli přát. Ve středu jsme už v 10 hodin ráno vypluli, abychom stihli dojet do kempu v Českém Krumlově. Čekala nás cesta dlouhá necelých 18 kilometrů, a hlavně šest jezů. Všechny jsme je sjeli, někteří však občas dnem vzhůru. Večer nás pak ale čekal nádherný zážitek. Pěšky jsme se vrátili do kempu Nové Spolí a na vypůjčených raftech jsme si znovu projeli krásně osvícený Český Krumlov, ale za tmy. Ve čtvrtek nás čekala nejdelší plavba, pluli jsme asi 20 kilometrů do kempu U Kelta. Po večerním táboráku a krátké noci nás čekalo poslední balení a poslední plavba. Ta nás dovedla asi po 12 kilometrech do Boršova nad Vltavou, kde jsme odevzdali lodě a veškeré vybavení. Když to tedy celé sečteme, ujeli jsme necelých 69 kilometrů a překonali 12 jezů. Snad všichni se alespoň jednou převrátili a řádně vykoupali. Protože ale bylo nádherné počasí, tak malá osvěžující lázeň nikomu nevadila. Drobná zranění, která si sem tam někdo přivodil, se brzy zahojí.

A moje přání nakonec?

Vraťte se s kamarády na řeku a užijte si nádherné kamarádství, které při plavbě na řece můžete prožívat.

Ahóóój …

Mgr. Zdeněk Burkert