Přejít k hlavnímu obsahu

Za zábavou i za poznáním aneb Tour Salonem republiky

Školní výlet jsme cílili hlavně za zábavou, a proto jsme si vybrali Laser Game v Hradci Králové. Ale abychom také více poznali naše krajské město, cestou jsme se seznamovali s několika vynikajícími stavbami předních českých architektů, především Jana Kotěry, Josefa Gočára a dalších.

Začali jsme budovou hlavního vlakového nádraží. Po pár minutách jsme si prohlédli kostel Božského srdce Páně, který se svou 46 metrů vysokou věží je dominantou nejen Dukelské třídy, ale také celého Pražského Předměstí. Následně jsme míjeli monumentální konstruktivistickou budovu Ředitelství státních drah. Po projití sadů architekta Lisky jsme narazili na ZŠ Josefa Gočára, nacházející se v blízkostí Labské hydroelektrárny Hučák. Zkratkou přes Jiráskovy sady jsme prošli až k městským hradbám na terasy Pod Kanovnickými domy. Na Velkém náměstí jsme obdivovali Galerii moderního umění, Bílou věž, katedrálu sv. Ducha a kostel Nanebevzetí Panny Marie. K našemu cíli už nám zbývalo jen pár set metrů, během kterých jsme procházeli kolem bývalé synagogy a Střední průmyslové školy stavební nacházející se v blízkosti našeho vysněného cíle Laser game.

Laser game je moderní akční adrenalinová týmová hra, při které se po soupeřích střílí zcela neškodnými laserovými paprsky. Naše třída byla rozdělena do tří týmů. Bylo skvělé spolupracovat v týmech a vymýšlet strategii, jak zneškodnit protivníka, například kdo kde bude hlídat a kdo odkud bude střílet a také tajně sledovat ostatní. Byla to zábava a rádi bychom jeli znovu.

Celý výlet jsme si všichni náramně užili.

Ing. Monika Salmon a žáci 7. B