Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 2. tříd

Ve středu 7. června 2023 jsme se vydali s žáky 2. tříd na školní výlet. Naším letošním cílem byly nejprve Bozkovské jeskyně, kam jsme se všichni velice těšili. Prohlídka byla zajímavá, dětem se nejvíce líbilo „Peklo“ a „Jezerní dóm“, ve kterém jsme si vyzkoušeli pravou jeskynní tmu. Po svačině a nákupu suvenýrů nás pan řidič převezl autobusem do Mašova, odkud jsme se vydali na pěší procházku Hruboskalskem. Naší první zastávkou byla rozhledna Hlavatice, odkud se nám naskytl výhled na Ještěd, Ralsko a okolí. Poté jsme se po lesní pěšině dostali na hrad Valdštejn a po krátké zastávce jsme dále pokračovali na Hrubou Skálu. Cestou jsme se zastavili na vyhlídce Na Kapelu, odkud jsme se podívali na okolní skalní útvary. Pěší výlet jsme zakončili na Hrubé Skále. Výlet se nám vydařil, počasí nám nakonec také přálo a děti přijely domů lehce unavené, ale spokojené.

Mgr. P. Bílková, Mgr. I. Burkertová