Přejít k hlavnímu obsahu

Ekokurz 8. B

Třídenní kurz v Jizerských horách absolvovali i žáci 8. B a zde jsou některé jejich postřehy:

„Ekokurz byl všeobecně skvělý, chodili jsme, hráli hry, sportovali i umírali na túrách, hráli na kytary a užívali si. Každý den jsme chodili na túry kolem Jizerek. Po tom, co jsme se vrátili na chatu, jsme snědli jídlo, které jsme si udělali, užili si táborák a šli spát. Se spolužáky jsme zažili chatu bez vody a elektřiny a lépe jsme se poznali, stejně jako s učiteli. Ekokurz byl fyzicky a částečně i mentálně náročný. Všichni jsme si ho užili a každý si tam našel svoji krásu v takové chajdě, jako v jaké jsme byli.“ — Šimon Novotný

„Velice se mi líbila příroda v horách. Bylo to nejhezčí prostředí, kde jsem kdy byl. Krásné také bylo večerní posezení u ohně. Vadily mi akorát velké kopce.“ — Sebastián Durst

„Musím říct, že Jizerské hory jsou moc hezké. Se třídou byla sranda a měli jsme dobrou atmosféru. Náš cíl se třídou byl projít Jizerské hory a kouknout se po okolí. Večer jsme seděli u ohně a byla tam velká sranda. Byla jsem v šoku, když jsem poprvé vešla do chaty.“ — Klára Šmejkalová

„Ekokurz byl hezký a naučný. Večer jsme se báli o stabilitu chaty. Celý kurz byl aktivní. Přišel jsem si odtrhlý od civilizace. Mám rád moderní prostředky, které tam nebyly, a to bylo špatné.“ — Štěpán Trnka