Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze Krkonoše Černá hora 5. třídy

Ve čtvrtek 14. září se žáci 5. tříd vypravili na exkurzi do Krkonoš. Tentokrát měli naplánovanou návštěvu Černé hory, kterou mohou pozorovat za dobré viditelnosti i z Nové Paky. Cestou jsme se nejdříve zastavili ve Vrchlabí, kde jsme měli domluvenou prohlídku záchranné stanice zvířat, kterou spravuje KRNAP. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o životě zvířat v přírodě i o jejich možné záchraně. V záchranné stanici jsme si prohlédli voliéry s poštolkami, krkavcem, výrem velkým. V orientačním testu jsme poznávali nejčastější živočichy, kteří v oblasti KRNAPU žijí. Informace byly velmi zajímavé, domluvili jsme se na možné další návštěvě. Potom jsme pokračovali do Janských Lázní. Vyjeli jsme kabinkovou lanovkou na vrchol Černé hory. Po svačině v odpočinkové zóně jsme se šli podívat na televizní vysílač, z kterého přijímáme i my televizní signál. Dál naše cesta pokračovala přes rašeliniště zpátky k dolní stanici lanovky. Procházeli jsme naučnou stezkou, kde jsme se dozvěděli o životě kosa černého. Rašeliniště, vyznačené cesty a chodníky v močálovitém terénu byly pro nás také zajímavé. Přemýšleli jsme o využití rašeliny jak v zahradničení, tak i o jeho léčebných účincích. Na konci naší cesty měli někteří z nás možnost prohlédnout si mládě zmije. Poznatky z exkurze využijeme v hodinách vlastivědy i přírodovědy.

Zapsaly I. Pourová, J. Dolenská