Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze Krkonoše Černá hora 4. třídy

Ve středu 13. září se žáci 4. tříd vypravili na exkurzi do Krkonoš. Naší první zastávkou mělo být Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, ale vzhledem k jeho rekonstrukci jsme si domluvili návštěvu vrchlabské záchranné stanice zvířat, kterou spravuje KRNAP. Dozvěděli jsme se zde mnoho zajímavých a nových informací v souvislosti s ochranou i případnou záchranou poraněných zvířat, se kterými se můžeme při pobytu v přírodě setkat. Bylo velmi přínosné se dozvědět, jakých chyb se při záchraně poraněných nebo nějak ohrožených zvířat lidé dopouštějí a jak to tedy má být správně, aby naše pomoc byla opravdu pomocí, a ne jen snahou pomáhat tam, kde to není potřeba nebo to dokonce vůbec není žádoucí. Z Vrchlabí jsme autobusem přejeli do Janských Lázní, odkud jsme kabinovou lanovkou vyjeli na Černou horu. Až na výjimky se děti vezly lanovkou poprvé a byl to pro ně opravdový zážitek. Počasí nám přálo a výhled na celé Krkonoše byl nádherný. Na vrcholu Černé hory jsme se posilnili svačinou a došli se také podívat k televiznímu vysílači, který je dominantou celé Černé hory. Potom nás už čekala pěší túra zpět do Janských Lázní a za odměnu samozřejmě i nákup drobných suvenýrů a sladkostí.

Celý den byl slunečný a ještě opravdu letní, tak se nám i přes trochu unavené nohy exkurze moc líbila.

Mgr. D. Pilná, Mgr. H. Poláková