Přejít k hlavnímu obsahu

Loučení s létem na Kumburku

Za krásného slunečného počasí se letošní druháčci vydali na plánovanou exkurzi na zříceninu hradu Kumburk. V úterý 12. 9. 2023 jsme se ráno sešli před budovou školy a okolo osmé hodiny ranní vykročili směrem na Máchovu stezku. Po cestě jsme společně sledovali turistické značky, opakovali jsme učivo prvouky z první třídy a bonusem byla možnost sbírání hub. Cestou jsme míjeli zemědělské stroje, které sklízely úrodu na polích, ale také ještě i pole plné kukuřic. Úspěšně jsme se vyšplhali na zříceninu hradu Kumburk a z vyhlídek se nám rozprostřel krásný výhled na naše město a do okolní krajiny. Po prohlídce sklepení a dalších přístupných míst na Kumburku jsme se vydali zpět na rozcestí, odkud nás zpět do školy dovezl autobus. Sluníčko nás doprovázelo po celou dobu, výlet jsme si užili a budeme se těšit na další poznávání.

Mgr. P. Tauchmanová, Mgr. M. Tichá