Přejít k hlavnímu obsahu

Okresní kolo florbal chlapci 8. – 9. třída

Po úspěšně zvládnutém okrskovém kole, ve kterém kluci poměřili svoje síly se školami z Novopacka a kde si celkovým druhým místem zajistili postup do kola okresního, jsme se vydali v polovině listopadu do Hořic. Zde na kluky čekaly nejlepší týmy z celého okresu Jičín. Po skvělých výkonech v základní skupině, kde kluci neokusili hořkost porážky a dokonce porazili pozdější celkové vítěze, nastoupili ve čtvrtfinále proti chlapcům z Ostroměře. I přes herní převahu našich kluků skončil zápas remízovým výsledkem a o postupujícím do semifinále tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Zde se od kluků odvrátilo pomyslné sportovní štěstíčko a postup si vybojoval soupeř. Kluci si vše vynahradili v souboji o konečné 5. místo proti domácím florbalistům z Hořic. I toto utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. Vojta Šmíd však neprostupně uzavřel branku, David Maňák (nejhezčím gólem turnaje) se Štěpánem Vítem brankaře soupeře překonali a tím rozhodli o konečném pátém místě pro naše chlapce. I když kluci byli trošku zklamáni celkovým umístěním, tak za předvedené sportovní výkony zaslouží všichni absolutorium a my jim děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

J. Zemánek