Přejít k hlavnímu obsahu

Soutěž „Já už to znám, umím…“

Letošní ročník krajské soutěže Já už to znám, umím… byl pro naši školu velmi úspěšný. Za účasti 27 základních škol (385 soutěžících) se ZŠ Husitská stala celkově třetí nejúspěšnější školou podle bodování výsledků svých žáků. Soutěžící se mohli předem přihlásit do jedné ze 14 kategorií, které probíhaly ve výukových centrech SŠTŘ v Hlušicích, Chlumci nad Cidlinou nebo v Novém Bydžově. Novinkou letošního klání se stala kategorie Mladý pivovarník, kterou se podařilo vyhrát V. Nezbedovi z 9. B. Jen o kousek za ním skončil na druhém místě A. Preiszler z 9. A. Další úspěšnou kategorií, ve které se naše žákyně (T. Maxová a A. Podobská) a žák (S. Durst) dokázali prosadit, byla kategorie Mladý cukrář. Tereza Maxová v konkurenci 56 účastníků obsadila 2. místo. Skvěle si vedla i Tereza Vojtíšková v kategorii Mladý kuchař, když skončila na třetím místě. Na stejné příčce se umístil také Štěpán Trnka v kategorii Mladý truhlář. Své zastoupení jsme měli i v jiných oborech: Mladý automechanik (A. Votoček), Mladý řidič (J. Karel), Mladý elektrikář (M. Líbal), Mladý zahradník (E. Holmanová, M. Linhartová), Mladý pekař (K. Prokopcová, K. Šmejkalová), Mladý pivovarník (Š. Novotný) a Mladý kuchař (A. Zvěřinová). Velkou pochvalu si jistě zaslouží pořadatelské školy (Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov, Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka a Střední škola zahradnická Kopidlno) za skvělou organizaci celé akce a také žáci naší školy za úspěšnou reprezentaci.

Děkujeme a budeme se těšit na příští ročník.

Mgr. Šárka Polmanová