Přejít k hlavnímu obsahu

Přednáška Dana Polmana

V pátek 3. listopadu navštívily 5. třídy a většina tříd 2. stupně místní kino, kde si žáci v doprovodu svých třídních učitelek vyslechli přednášku ultracyklisty Dana Polmana. Povídáním za doprovodu projekce Dan představil svou dvacetiletou závodní cestu s důrazem na poslední dva roky, během nichž absolvoval svůj nejdelší závod North Cape – Tarifa (7400 km) a stal se mimo jiné i mistrem ČR v MTB 24hodinovce.

Součástí programu byla i premiéra krátkého filmu z letošního extrémního projektu „Payer Ultra Project“, během kterého Dan za čtyři dny zvládl vlastní silou trojboj: závod Race Across The Alps (525 km / 14 500 m), výstup na Ortler (3905 m) přes chatu Julius Payer Hütte a cestu dlouhou 652 km na kole ze Suldenu do Teplic, rodného města Julia Payera. Přínosem pro žáky bylo seznámení se zajímavými zeměpisnými a historickými reáliemi, ale také motivace a inspirace k seberealizaci a snaze dosáhnout svých snů a cílů.

Mgr. Šárka Polmanová