Přejít k hlavnímu obsahu

Školní les do kapsy pokračuje

V loňském roce se Základní škola Husitská v Nové Pace zapojila do projektu Školní les do kapsy. Při příležitosti Dne stromů (20. října) žáci naší školy vysázeli v zahradní části školy 1000 listnatých stromků, ze kterých by měl do budoucna vyrůst lesík. O stromy se starají a pečují vždy žáci čtvrtých a sedmých tříd. Po vysazení lesa se žáci prvotně starali o to, aby stromky přežily. Zabezpečila se vydatná zálivka a zahrnutí zeminou. Po prvním zimním období žáci zjistili, kolik stromků přežilo. V jarním a letním období zabezpečili, aby plevel stromky neumořil. Začátkem listopadu byl les předán do péče nových čtvrťáků a sedmáků, kteří budou pozorovat a dokumentovat přírůstky stromků a jejich boj o přežití. Žáci i nadále přemýšlí o využití lesa, a to nejen pro výuku.

Třídní učitelé 4., 5., 7. a 8. tříd