Přejít k hlavnímu obsahu

Adventní čas na zámku

V pondělí 11. prosince jsme s žáčky 2. tříd navštívili zámek Hrádek u Nechanic, abychom se pomalu naladili na přicházející adventní čas. Zámek je již tradičně krásně vánočně vyzdobený. Paní průvodkyně nás stručně seznámila s historií zámku, dozvěděli jsme se o rodu Harrachů. Další vyprávění bylo pak převážně věnováno vánočním tradicím a zvykům našich předků. V každé místnosti zámku jsme obdivovali vánoční stromečky se spoustou ručně vyrobených ozdob, štědrovečerně prostřené stoly ozdobené svícny a vánočními dekoracemi. Seznámili jsme se s tradicí a významem adventních věnců i adventních svátků – sv. Barbory, sv. Mikuláše a sv. Lucie. Dětem se prohlídka velmi líbila, dozvěděly se mnoho zajímavostí. Po prohlídce zámku jsme navštívili obchůdek se suvenýry, kde si mohly děti zakoupit drobné dárečky. Ačkoli byla velká zima, návštěvu vánočně vyzdobeného zámku jsme si užili.

Mgr. Petra Tauchmanová