Přejít k hlavnímu obsahu

Beseda se spisovatelem – 3. třídy

Ve čtvrtek 11. dubna byli žáci 3. tříd pozváni na besedu se spisovatelem Martinem Sodomkou, autorem technických knížek pro děti. Hlavním tématem besedy byla knížka „Jak si postavit auto“. Motivací k napsání této knížky byla renovace jeho osobního nepojízdného automobilu Škoda Octavia z roku 1963. V knížce popisuje kompletní rekonstrukci auta prostřednictvím poutavého příběhu zvířátek. Povídání spisovatele bylo obohaceno o autentické fotografie. Následovalo velké množství dotazů dětí, které téma zaujalo. Poté následoval workshop, kde si děti vybarvily jednoduchou skládačku auta. Na závěr jsme si šli s panem spisovatelem před knihovnu auto prohlédnout. Děkujeme paní knihovnici Lence Macháčkové za pozvání na zajímavou besedu. Na dětech bylo vidět, že se těší, až si knihy autora budou moci vypůjčit.

Mgr. P. Bílková, Mgr. I. Burkertová