Přejít k hlavnímu obsahu

Poznávání živočichů – okrskové kolo

Opět po roce se na naší škole sešli nejlepší žáci, kteří postoupili ze školních kol soutěže poznávání živočichů. Během promítání bylo potřeba prokázat postřeh, paměť i rozhodnost. Příliš času na otálení není ani při poznávání přírodnin a hlasů. Nejlépe si v konkurenci osmi škol a skoro šedesáti soutěžících vedl v kategorii 3. tříd Nikolaj Jermak ze ZŠ E. Štorcha v Ostroměři, v kategorii 4. a 5. tříd pak Tadeáš Bičiště ze ZŠ K. V. Raise z Lázní Bělohradu, v kategorii 6. – 7. tříd zvítězila Anna Finková opět ze ZŠ K. V. Raise z Lázní Bělohradu a nakonec v nejvyšší kategorii 8. a 9. tříd dominovala Ivana Ježková ze ZŠ Komenského v Nové Pace.

Z našich dětí si v kategorii 3. tříd výborně vedla Anežka Tauchmanová na krásném druhém místě a hned za ní skončil s také vynikajícím výsledkem Jakub Šejn. Další skvělý úspěch vybojovala pro sebe a pro školu Natálie Sekotová, která v kategorii 4. a 5. tříd skončila jen těsně druhá. Ostudu ani zdaleka neudělala Anežka Janků, které uniklo třetí místo jen o jediný bod.

Gratulujeme úspěšným soutěžícím a těšíme se zase za rok!

Mgr. L. Rambousek, Mgr. Dolenská