Přejít k hlavnímu obsahu

Krajské kolo ve volejbalu dívek

V úterý 7. května 2024 vyrazil náš dívčí školní volejbalový tým na krajské kolo do Hostinného. Tohoto turnaje se zúčastnilo 6 týmů. Hrálo se ve dvou základních tříčlenných skupinách, poté proběhl zápas o 5. – 6. místo, semifinálové a finálové zápasy. V základní skupině se naše dívky utkaly s týmy ze Rtyně v Podkrkonoší a Náchoda. Z druhého místa ve skupině postoupily do semifinálového zápasu a utkaly se s týmem z Rychnova nad Kněžnou (vítězem druhé skupiny). V prvním setu předvedly dívky skvělou hru a zaslouženě ho vyhrály. Ve druhém a třetím zkráceném setu je trošku opustilo volejbalové štěstí, a i když se snažily soupeřkám stále „šlapat na paty“, na výhru jim to nakonec nestačilo. V posledním zápase tedy nastoupily do boje o 3. – 4. místo proti týmu z Nechanic a po nepříjemné předešlé prohře zde projevily neskutečnou dávku bojovnosti, týmovosti a v neposlední řadě poctivé volejbalové práce. Vyhrály 2:0 na sety a zaslouženě se tak umístily na 3. místě. Z Hostinného odjížděly nejen s úsměvem na tváři, ale také s bronzovými medailemi na krku.

Členkami bronzového týmu byly: Kája Řezníčková, Johanka Machová, Kája Maxová, Valča Janatová, Nelča Zukalová, Viki Kociánová a Denča Chudobová.

Děkujeme dívkám za skvělou reprezentaci školy a moc blahopřejeme. Mgr. P. Bílková