Přejít k hlavnímu obsahu

Školní cyklistické závody

Dne 6. 5. 2024 se uskutečnily školní cyklistické závody. Všichni jsme se společně vypravili do Horní Nové Vsi. Zde děti čekala první část závodu, když si vyzkoušely jízdu na pump tracku. Cestou zpět naši cyklisti zvládli dokončit první časovku, která se jela lesní cestou a polňačkou. Druhá časovka vedla od bývalého koupaliště na Přibyslavi až nahoru k místní restauraci. Závodníci vyráželi na trať dle Gundersenovy metody, tedy na základě časových rozdílů dosažených v první časovce. Děti byly rozděleny do tří kategorií.

V první kategorii soutěžila děvčata ze 6.–7. tříd. Na prvním místě se umístila Karolína Řezníčková (7. A), na druhém místě skončila Marie Blažková (6. B) a třetí místo obsadila Anežka Staňková (8. A). V další kategorii se utkali chlapci ze 6.–7. tříd. Nejrychlejším cyklistou se stal Lukáš Vávra (7. A), druhé místo obsadil Vojtěch Šmíd (7. B) a na třetím místě dojel Matyáš Dvorský (7. A). Poslední kategorií byli chlapci z 8.–9. tříd. Vítězem se stal Tomáš Porubský (8. A), na druhém místě se umístil David Maňák (9. B) a na třetím místě dojel Štěpán Valenta (8. A). Tento závod byl součástí mé absolventské práce.

Všem děkujeme za účast, bezproblémové chování a zodpovědnou jízdu po celou dobu cyklistických závodů.

Adam Votoček, žák 9. B