Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 3. tříd

Ve čtvrtek 16. května vyrazili žáci 3. tříd na očekávaný školní výlet na hrad Kost, kde na děti čekal zajímavý program. Hned po příjezdu na hrad jsme využili chvíle čekání na svačinku a zakoupení suvenýrů. Po svačince se děti odebraly na tzv. hradní trojboj – střelbu z luku, hod sekerou a přetahování lanem. Pak následovala prohlídka hradu s výkladem. Na prostranství před hradem nám sokolník představil několik dravých ptáků, o kterých jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Na závěr čekalo na děti šermířské vystoupení. Po ukončení programu měly děti opět čas na občerstvení a dokoupení suvenýrů pro své nejbližší. Následovala krásná procházka přírodní rezervací Údolí Plakánek, kudy vede naučná stezka. Obdivovali jsme zajímavé pískovcové skalní útvary a přírodu kolem nás. Cestou jsme míjeli chalupu známého herce Josefa Dvořáka a také chalupu, kde se natáčela pohádka „S čerty nejsou žerty“. Příjemně znavení jsme došli do Střehomi, kde na nás čekal autobus. Plni zážitků a nových poznání jsme se spokojeně vrátili zpět do Nové Paky. Počasí nám přálo a výlet jsme si moc hezky užili.

Mgr. I. Burkertová, Mgr. P. Bílková