Přejít k hlavnímu obsahu

Hudební pohádka – Sněhurka a sedm trpaslíků

V pátek 15. 2. 2019 k nám do školy zavítalo dechové kvinteto královéhradecké filharmonie, které si pro naše prvňáčky a druháčky připravilo hudební pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Při vyprávění klasické pohádky zaznělo mnoho krásných drobných skladeb a písniček, během kterých se děti seznámily hned se šesti dechovými nástroji – zobcovou flétnou, příčnou flétnou, klarinetem, hobojem, lesním rohem a fagotem. Žáci byli do děje aktivně zapojeni, naučili se pěknou melodickou písničku, kterou si zpívali trpaslíci do kroku, a na závěr si také vyzkoušeli taktování. Děti s napětím poslouchaly a věřím, že si jednotlivé hudební nástroje také zapamatovaly.

                                                                                            Mgr. P. Bílková