Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka (9.A)

17. 5. 2019 proběhl na naší škole projektový Den Novopacka. Devátá třída se zaměřila na průmysl a firmy v našem okolí. Navštívili jsme místní pivovar, kde nás během přednášky a prohlídky celého areálu seznámili nejen s historií pivovarnictví v našem městě, ale také s technologií výroby piva tradiční metodou. Dále jsme navštívili firmu QS – QUITTNER & SCHIMEK, s.r.o. ve Staré Pace, která se zabývá výrobou konektorů, vodičů a kabelů v leteckých systémech, vojenských a dopravních aplikacích a telekomunikaci. Žáci nahlédli do montážních hal a mnozí byli zaskočeni náročnou prací vyžadující trpělivost, manuální zručnost, čtení technické dokumentace a v neposlední řadě i dobrý zrak. Děkujeme paní Ing. Andree Havelkové, která se nám po celou exkurzi věnovala a přiblížila žákům nejen fungování firmy a výroby, ale také předala řadu cenných informací ohledně volby povolání – nabídku a poptávku na trhu práce a motivaci ke studiu a vzdělávání.

Mgr. Daneta Svobodová