Přejít k hlavnímu obsahu

Kyberšikana (6.třídy)

Dne 9. 5. 2019 navštívil 6. třídy nprap. Aleš Brendl, aby dětem přiblížil úskalí virtuálního světa a probral s nimi možnosti zneužití moderních komunikačních technologií. Nabádal žáky k bezpečnému zacházení s počítačem a mobilním telefonem. Dětem byly osvětleny pojmy jako „sexting“, „outing“, „kybergrooming“, „fake“, „screenshot“.

  PhDr. Š. Hetfleischová

Dnešní první dvě hodiny jsme byli na přednášce o kyberšikaně. Celou přednáškou nás provedl policista pan Brendl. Ukázal nám krátké naučné filmy, kde se objevila kyberšikana. Také nás ponaučil, jak se zachovat, kdyby nás postihla tato kyberšikana. Popřípadě komu se máme svěřit a jak se s tím vypořádat. Pan Brendl nám pokládal různé otázky a my jsme na ně následně odpovídali. Z celé přednášky jsem si toho hodně vzala. Doufám, že tyto rady nebudu nikdy potřebovat a také nikdo z nás. Přesto jsem ráda, že vím, jak si s tím poradit a jak pomoct druhým. Tímto chci poděkovat panu Brendlovi, že nám poskytnul důležité informace do života.                          

Denisa Kukučková, 6. A