Přejít k hlavnímu obsahu

Bobřík informatiky 2021

V letošním roce jsme se připojili k téměř tisícovce dalších škol a zúčastnili se národního kola 14. ročníku mezinárodní soutěže Bobřík informatiky. Soutěž si klade za cíl seznamovat žáky s různými informatickými problémy a s tím, že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají v online testu na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Novinkou letošního ročníku bylo zařazení úloh na programování v blokově orientovaném prostředí.

Na naší škole soutěžili zájemci ze sedmého ročníku v kategorii Benjamin. Čtyři z našich sedmi žáků skončili jako úspěšní řešitelé. V  kategorii byla přitom průměrná úspěšnost napříč všemi školami kolem 30 %.

Gratulace patří všem, kteří se nové soutěže nezalekli a zúčastnili se: Adam Militký, David Karbula, Sam Slivoň, Štěpán Trnka, Tereza Maxová, Šimon Novotný a Štěpán Vít.

D. Mudrák